למה קפריסין?

למה דווקא פאפוס?

קפריסין היא סוג של גן עדן בתולי באמצע שלוש יבשות שונות. צומת דרכים בין אירופה, אסיה ואפריקה. עובדה שהופכת את האי הזה למיקום אידיאלי למגורים ולעסקים.
שמש, ים טורקיז ואוויר צח הם רק חלק מהסיבות המשכנעות לשקול את קפריסין כיעד השקעה מצויין.
הנה מספר סיבות חשובות לגידול מהיר בכמות המשקיעים המגיעים לאי:

shutterstock 1760671625 למה קפריסין? למה פאפוס? פברואר 6, 2023

נכס באיחוד האירופאי, במרחק 45 דק טיסה מישראל

רכישת נכס מעבר לים מביאה עמה הזדמנויות שלא ניתן להשיג עוד בישראל ומצד שני לחששות (מוצדקים) בשל המרחק והיעדר הנגישות. רכישת נכס בפאפוס קפריסין, החברה באיחוד האירופי, ובמרחק טיסה בת 45 דקות בלבד מישראל, מאפשרת הנאה מהיתרונות ללא חשש המרחק. הנגישות פשוטה, התהליך מתבצע תחת רגולציה קפדנית והנכס נרשם על שמכם בטאבו.

2 9 scaled 1 למה קפריסין? למה פאפוס? פברואר 6, 2023

מחירים נמוכים, תשואות גבוהות ועליות ערך

במחיר של דירה ממוצעת בפתח תקווה, תוכלו להרשות לעצמכם וילה מרשימה עם בריכה פרטית. וילה זו תייצר עבורכם תשואה כפולה מזו המוכרת לכם בישראל, וכשמדובר בהשכרות שורט-טרם, תוכלו להנות גם מתשואה משולשת מזו המוכרת לכם בישראל. עליית ערך הנכס: חשוב לציין כי פאפוס טרם מיצתה את תיקון השוק מאז ההתרסקות הידועה שהחלה לאחר משבר הסאב-פריים והמשבר העוקב ב 2013- 2012. לפיכך ניתן ליהנות מהמשך השבחת ערך הנכס וביסוס עתידכם הכלכלי.

3 1 למה קפריסין? למה פאפוס? פברואר 6, 2023

תנופת פיתוח נרחבת

בשנתיים האחרונות פאפוס נכנסה להתפתחות מואצת בהיבטים רבים. רבות ניתן לזקוף לזכותו של ראש העיר הנמרץ, אשר פתח במקביל במספר פרוייקטי פיתוח ברחבי העיר; סמטאות העיר העתיקה המוזנחות הפכו לפנינה תיירותית של חנויות אמנים וגלריות, טברנות ופאבים, מופעים מקומיים ובניינים עתיקים-מחודשים וצבעוניים. כבישים ראשיים במרכז העיר הורחבו ושופצו. נמל ומעגן ליאכטות יוקרה קיבל סוף סוף את אישורי ההקמה, פארק חדש מסיים את בנייתו בימים אלו במרכז העיר, שתי אוניברסיטאות חדשות(!) נוסף על אוניברסיטה פרטית קיימת (ניאפוליס) נמצאות בשלבי בניה מתקדמים; האוניברסיטה האמריקאית והאוניברסיטה לטכנולוגיה וחדשנות. שתיהן ממוקמות בלוקיישנים מרכזיים בעיר. כניסה של חברות IT  לפאפוס: עד לשנים האחרונות לימסול נודעה כבירת מסחר ועסקים ופאפוס כעיר תיירות. לאחרונה הסטטוס מתרחב וניתן לראות נהירה של חברות על עובדיהן לעיר. בימים אלו עוברות 3 חברות IT עם כ 400 עובדים (ומשפחותיהם) לעיר, מה שמגדיל את ביקושי הנדל"ן למגורים.

images למה קפריסין? למה פאפוס? פברואר 6, 2023

הגירה חיובית מוגברת

תופעה זו החלה בימי הקורונה והתרחבה עם פרוץ המלחמה באוקראינה. רילוקיישן לקפריסין הפך טרנדי גם בקרב משפחות אשר מבקשות לעצמם חיים שקטים ושלווים יותר וקפריסין חווה הגירה של אלפי משפחות בזמן קצר מאד. הגירה לפאפוס של תושבים אנגלים קיימת כבר עשורים רבים, אך כיום ניתן למצוא כאן עשרות אלפי משפחות זרות ממדינות אחרות. משפחות ישראליות, גרמניות, אוקראיניות, רוסיות ועוד. ניכר כי הגירה של תושבים ממדינות מפותחות מעלות את רף איכות החיים, הפיתוח והיזמויות באי. בפאפוס קיימים 4 בתי ספר בינלאומיים ובכולם רשימות המתנה ארוכות להרשמה. גם במקרה זה- הביקוש עולה על המקומות הקיימים ודי בכך על מנת להבין את הדמוגרפיה ההולכת ועולה. כל המתואר לעיל הביא למצוקת היצע מורגשת ביותר ואיתה- לעליית מחירים חדה ומהירה, הן ברכישת נדל"ן והן בשכירויות. לדוגמא: דירה בת 2 חדרי שינה במרכז, אשר הושכרה לפני כשנה ב 700 יורו, תושכר כיום במחיר כפול.

slider2 e1678047585863 למה קפריסין? למה פאפוס? פברואר 6, 2023

מסלול מהיר לתושבות קבע

באמצעות רכישת נכס חדש, בסכום העולה על 300K יורו והגשת מסמכים שונים, ביניהם- הוכחת יכולת השתכרות מחוץ לקפריסין. ב 8 ליוני 23 חלה החמרה בדרישות לצורך קבלת תושבות ולכן חשוב לברר את כולן עם עורך דין, בטרם פתיחה בתהליך או רכישת נכס, אם זוהי המוטיבציה העיקרית לרכישה. חשוב לדעת כי לאחר 5 שנות תושבות ניתן להגיש בקשה לדרכון אירופאי. *יצויין בגילוי נאות כי ניתן לקבל ויזת פינק-סליפ, זמנית, גם ללא רכישת נכס, אך היא תצריך אישורים מתאימים, הוכחות השתכרות וחידוש בכל שנה, לעומת קבלת תושבות קבע).

1 1 למה קפריסין? למה פאפוס? פברואר 6, 2023

מערכת מיסוי נוחה

מערכת המס בקפריסין היא האטרקטיבית ביותר באירופה, תוך עמידה ברגולציות בינלאומיות ותקני ה -OECD. עצמאים ובעלי עסקים יכולים לפתוח חברה מקומית או להעביר את עסקיהם לאי ובתכנון והתנהלות נכונה- ליהנות ממס חברות של 12.5% בלבד. (חברות IT/IP ממוסות ב 2.5% בלבד) וכן 0% מיסוי על חלוקת דיבידנדים. *בנושאי מיסוי/ מיסוי בינלאומי יש להיוועץ באנשי המקצוע המתאימים*

למה דווקא עכשיו?

תיקון שוק ועליות ביקושים

פאפוס טרם מיצתה את תיקון השוק מאז התרסקות שווקי הנדל"ן במשבר הסאב-פריים והמשבר העוקב ב 2012-13 שהושפע גם הוא מהמערכת הבנקאית המקומית (החשיפה לאג"ח יווניות) ומימוני יתר.
רכישת נכס בנקודת זמן זו, בה מצד אחד ניתן לראות את המגמה ויציבות השוק ומצד שני המשך עליות ערך עקב הביקושים הגבוהים מכל העולם, תהיה בחירה חכמה עבור מי שמעוניין ליהנות מהמשך השבחת ערך, תשואה שוטפת והחזקת נכס במטבע זר.

גרף 12 שנים דירות למה קפריסין? למה פאפוס? פברואר 6, 2023
גרף 5 שנים דירות למה קפריסין? למה פאפוס? פברואר 6, 2023

Compare listings

לְהַשְׁווֹת
× אנחנו כאן