פאפוס

מחוז פאפוס (מבטאים Pafos) ממוקם בדרום-מערב קפריסין ומורכב מארבע רשויות: פאפוס, ירוסקיפו, פאייה ופוליס.
כפרים קטנים רבים סובבים את פאפוס ומצפון-מערב למחוז פאפוס נמצא חצי האי אקאמאס. 

paphos map על פאפוס פברואר 6, 2023

העיר פאפוס היא מקום הולדתה של אפרודיטה, אלת האהבה והיופי במיתולוגיה היוונית, ובתקופה ההלניסטית והרומית אף שימשה כבירת האי.
המחוז הוא מהיפים של קפריסין ובעל מזג האוויר הנוח ביותר.

פאפוס הוגדרה על ידי האיחוד האירופי "בירת התרבות האירופית" והיא נכללת ברשימת שימור המורשת העולמית של אונסק"ו כאוצר תרבותי (משנת 1980).
כיום פאפוס היא עיר מודרנית ותוססת המושכת אנשים לחיות, לעבוד ולהשקיע מכל רחבי העולם.

בפאפוס תמצאו נמל ציורי, אתרים ארכיאולוגיים, חופים ומערות ים ייחודיות, חצי האי הבתולי אקאמס, לגונה כחולה מהפנטת וכפרים מסורתיים עם בתי אבן ויקבים משכרים…
כל אלו מושכים בכל שנה מיליוני תיירים מהעולם וכן תושבים המעוניינים להעתיק מגוריהם אליה.

כאשר טורקיה פלשה וכבשה את אתרי התיירות הגדולים של קריניה ואמוצ'וסטוס, הממשלה השקיעה רבות במחוז פאפוס ובעקבותיה, גם המגזר הפרטי החל לגלות עניין ולפתח את המחוז. בזמן קצר יחסית הפעילות המסחרית גדלה מאד, בעיקר בהיבט התיירותי. וכך, פאפוס הפכה מהחלק הכי פחות מפותח של האי לאחד האזורים הנחשקים ביותר.

הממשלה השקיעה רבות בבניית סכרים ותשתיות מים, כבישים, נמל תעופה בינלאומי ועוד, בעוד היוזמות הפרטיות התמקדו בנדל"ן: מלונאות, בנייני מגורים ווילות.
כיום פאפוס משגשגת ונחשבת יציבה ובעלת כלכלה חזקה.

נמל התעופה בפאפוס

הנמל ממוקם כ-17 ק"מ ממרכז פאפוס ומשרת טיסות בינלאומיות רבות.
בשנת 2008 נפתח הטרמינל החדש ולמרות שבהשוואה לשדות תעופה בינלאומיים רבים אחרים הוא עדיין קטן יחסית, הוא יכול להכיל יותר מ-2.7 מיליון נוסעים בשנה והוא מופעל על ידי Hermes.

ההגעה אל נמל התעופה של פאפוס היא קלה. כבישים חדשים שנבנו סביב הנמל מאפשרים גישה פשוטה (כביש ראשי B6 וכביש מהיר A6)

למרות שישנו שירות אוטובוס סדיר הפועל משדה התעופה הבינלאומי של פאפוס למרכז פאפוס, הגעה ליעדים רחוקים יותר באמצעות תחבורה ציבורית יכולה להיות מסובכת ומומלץ לשכור רכב לשם כך או להשתמש בשירות מוניות.

השכרת רכב מנמל התעופה של פאפוס
ישנן מספר חברות השכרת רכב הפועלות משדה התעופה של פאפוס. Budget, Europcar, Sixt ו-Astra & Petsas . כולן מציעות מחירים תחרותיים, במיוחד אם תזמינו מספיק זמן מראש.
ההמלצה שלנו תהיה לבצע חיפוש השוואתי במנועי החיפוש היעודיים ולשים לב לתנאי ההשכרה.
שימו לב במיוחד לנושא האחריות. עד כמה היא מקיפה, האם היא כוללת ביטול השתתפות עצמית וכיוצ"ב, שכן אלו גורמים משמעותיים מאד בגינם יבוא לידי ביטוי פער בהצעת המחיר. למרות שכבישי קפריסין אינם עמוסים, רבים המגיעים לאי אינם מתורגלים בנהיגה בצד שמאל של הכביש ולכן בחירת אחריות מקיפה בהשכרת רכבים כאן- הנה משמעותית.

אוטובוס משדה התעופה למרכז פאפוס
האוטובוס היוצא מהשדה נוסע לאורך כביש החוף הראשי ואם אתם מתארחים באחד מהמלונות הממוקמים בחזית, סביר שתוכלו לרדת בתחנה הקרובה למלון שלכם. אם אתם מתארחים בקרבת הנמל או קאטו פאפוס, עליכם להמתין עד התחנה האחרונה של האוטובוס, העוצרת בסמוך לקצה הנמל.

באתרים אלו תוכלו למצוא את כל הפרטים הדרושים לכם על מנת להיעזר בשירות האוטובוסים המקומי. תוכלו להזין את נקודות היעד שלכם, לצפות בשעות היציאה וההגעה וכן בעלויות
מידע על תחבורה
אוטובוסים בפאפוס
מוב-איט

מוניות מנמל התעופה של פאפוס
מוניות רבות ממתינות מחוץ לנמל. ההמלצה שלנו תהיה תמיד לקבוע מחיר לפני הכניסה למונית! מחיר ממוצע להגעה מהשדה למרכז העיר יהיה 35 יורו.
ניתן לברר מחיר ולהזמין מראש ניתן כאן
בנוסף למוניות רשמיות, ישנן חברות עצמאיות רבות המציעות שירותי הסעות מ/אל נמל התעופה של פאפוס.

טרקלין Premium Lounge
טרקלין הפרימיום נמצא ליד שער יציאה מספר 7.
הוא נפתח תמיד שעתיים לפני כל הטיסות הסדירות, בהתאם ללוח הטיסות.
רכישת כניסה לטרקלין ניתן לבצע פה

עוד תמצאו בנמל התעופה
בנק, בית קפה ומסעדה, בר, שירות עיטוף מזוודות (ממוקם בכניסה לאזור היציאה הראשי), עזרה ראשונה, תחנת מידע לתיירים, מתקנים לנכים, מתקני החתלה, חניון טווח קצר/ ארוך.

Compare listings

לְהַשְׁווֹת
× אנחנו כאן